Knowledge Advisory Model z możliwością wyboru...

Problemy i informacje dotyczące innych modułów systemu np.
Moduł Sheet Metal Design, Moduł Real Time Rendering, Moduł Photo Studio, Moduł DMU, Kinematics Simulator, Moduł DMU Space Analysis itd.

Moderatorzy: bishka, PaMa, RSth

Knowledge Advisory Model z możliwością wyboru...

Postautor: Dzabol » czw paź 27, 2016 7:02 am

Witam,

przygotowałem sobie model rury z jednym/dwoma gięciami, utworzyłem "Rule's" do wyboru danej opcji działa to przyzwoicie. Mam tylko jeden problem potrzebuję mieć jeden układ współrzędnych wspólny dla rozwiązania 1 i 2 i tutaj pojawia się problem.
Geometria dla jednego gięcia działa tylko i wyłącznie dla pewnego zakresu externalnych referencji więc jak wybieram rurę z dwoma gięciami to geometria dla 1-szego rozwiązania musi być nieaktywna. Zrobiłem sobie 2 Rules jeden dla 1 gięcia i dla dwóch w których wybieram sobie która geometria ma pozycjonować układ współrzędnych (przykład poniżej)

Rule dla 1 gięcia
X=x(1giecie)
Y=y(1giecie)
Z=z(1giecie)

Rule dla 2 gięć
X=x(2giecie)
Y=y(2giecie)
Z=z(2giecie)

do tego dodałem 2 reakcje które dezaktywują mi danego Rula w zależności od wybranej opcji gięć aby przypisywały mi odpowiednią geometrię do pozycjonowania układu współrzędnych, dla elementu który będzie do niego podpinany w złożeniu.
Niestety takie rozwiązanie nie działa :/ domyślam się, że jest to spowodowane tym, że jak przełączam model na 2-gą opcję to dezaktywuję 1 model i powracając do 1-szego rozwiązania Rule nadal widzi ją jako nieaktywną i nie może poradzić sobie z jej przypisaniem...

Czy ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób to rozwiązać ?
Dzabol

Wróć do Pozostałe Moduły systemu Catia V5