Rewolucyjna technologia modelowania Synchronous Technology

Jesteś użytkownikiem innego systemu Cax. Masz problemem? masz pytanie? To forum jest dla Ciebie.

Postautor: decode » pt wrz 05, 2008 7:19 am

iwanlukas pisze:

JESTES OD DZISIAJ MOJIM GURU 3D !!!!!!!!

Ty jesteś za to od dzisiaj MOJIM guru ortografii i mistrzem od Caps Lock'a !!!!!!
Pozdrawiam;
/decode/
Awatar użytkownika
decode
Jest dobrym doradcą

Postautor: iwanlukas » pt wrz 05, 2008 10:01 am

decode pisze:
iwanlukas pisze:

JESTES OD DZISIAJ MOJIM GURU 3D !!!!!!!!

Ty jesteś za to od dzisiaj MOJIM guru ortografii i mistrzem od Caps Lock'a !!!!!!

Przepraszam miszczu jak moglem zrobic taka gafe w dyskusji z takim autorytetem jak ty.
iwanlukas
Dużo pomaga

Postautor: JuveFan » pt wrz 05, 2008 10:03 am

wrócimy do tematu? Nie robmy forum onetowego...:]
Awatar użytkownika
JuveFan
Możesz na niego liczy

Postautor: decode » pt wrz 05, 2008 11:50 am

JuveFan pisze:wrócimy do tematu? Nie robmy forum onetowego...:]

Jestem za, co więcej wszystko było na temat dopóki niejaki wielce urażony "historyk" iwanlukas pojawił sie na forum i zaczął sie awanturować, z resztą niepotrzebnie.
Pozdrawiam;
/decode/
Awatar użytkownika
decode
Jest dobrym doradcą

Re: Rewolucyjna technologia modelowania Synchronous Technolo

Postautor: SACZI » śr mar 09, 2011 9:43 pm

Heheh, ładne tutaj dyskusje się toczą ...

Odnoś nie tematu, uzywam SM na co dzień.
I powiem tak, SM, wcześniej Direct Modeling to fajne narzędzie, ale trzeba go używać z głową i ostrożnie.
Czasem pozwala zbudować model w kilkanaście minut, gdy metoda tradycyjna zajmie to minimum 2h, czasem jak się za dużo go poużywa, mogą wyjść takie cyrki, że lepiej sie nie pokazywać.
Ja ST używam w 100% w opcji HistoryMode, gdzie funkcje są wykorzystywane do szybkiej edycji poszczególnych punktów modelu, np wyrównywanie żeber detalu, czy średnic.
Z praktyki, 90% użycia funkcji to Delete Face, Replace Face i Move Face (linjowo i kątowo).
Budując model, czasem używam znikomą ilość funkcji SM lub w ogóle nie używam, a czasem 99% to SM.
Acha, SM nie działa na powierzchniach.

Czy SM to dobra metoda modelowania?
Nie wiem, na razie ludzie patrzą na to dość sceptycznie i raczej w kategoriach ciekawostki.
Sprzedawcy softu Siemensa używają argumentu, że "Catia przecież tego nie ma".
Może i nie ma, ale nie czyni ją to na starcie przegraną ...
SACZI
Dużo pomaga

Postautor: JuveFan » czw mar 10, 2011 8:47 am

ST jest dobre....ALE pod warunkiem ze np. inportujesz model BRYŁOWY z innego systemu i chcesz na szybko zrobić modyfikacje. I do tego jest świetne, rewelacyjne, przyjemne i skuteczne.
Kaśka ...hmmm..na upartego tez to ma. Ale w V6, no i nie zaimportujesz modelu w natywmym formacie NX'a czy pro'e ... a siemensiaki zaimportuja natywne catparty i zmodyfikują je.
I tutaj produkty siemensa wygrywają na starcie z produktami DS - możliwosc importu roznych formatów, a nie tylko nieszczesne igs'y czy step'y...
[...guǐ yóu xīn shēng...]

CATIAblog.pl | o V5 i V6 ...
Awatar użytkownika
JuveFan
Możesz na niego liczy

Postautor: SACZI » czw mar 10, 2011 7:49 pm

JuveFan pisze:ST jest dobre....ALE pod warunkiem ze np. inportujesz model BRYŁOWY z innego systemu i chcesz na szybko zrobić modyfikacje. I do tego jest świetne, rewelacyjne, przyjemne i skuteczne.

Niekoniecznie, jak pisałem post wyżej, ST z powodzeniem używamy do budowy nowych modeli.
W wersji z historia, każda operację edycji można zmienić i usunac.

JuveFan pisze:Kaśka ...hmmm..na upartego tez to ma. Ale w V6, no i nie zaimportujesz modelu w natywmym formacie NX'a czy pro'e ... a siemensiaki zaimportuja natywne catparty i zmodyfikują je.
I tutaj produkty siemensa wygrywają na starcie z produktami DS - możliwość importu rożnych formatów, a nie tylko nieszczesne igs'y czy step'y...

No tak, tylko licencja na translator catpart dla NX'a to koszt rzędu 20 000 PLN ...
Działa tak średnio, że szkoda tej kasy, ale faktycznie, można coś otworzyć, zmodyfikować itd.

DS ostatnio coś odpuszcza ...
Firmy zaczynają przechodzić na NX'a, v6 to ponoć niestabilny twór i do tego bardzo niekorzystna polityka licencyjna.
KSAutomotive porzucil wspolprace z DS, a rozpoczal z ... siemensem ...
SACZI
Dużo pomaga

Postautor: JuveFan » czw mar 10, 2011 10:19 pm

oczywiscie - zgodze się ze można robic detal od podstaw. Ale pazury dopiero ST pokazuje jak zaimportujesz detal z innego srodowiska - rozpoznanie zeber, filetów, wcięc - poezja. IMHO rewelacyjnie rozpozjane cechy GEOMETRYCZNE nie mając dostępu do historii modelu.

Odnośnie translatora - ok, kosztuje sporo. Nawet od cholery. Ale działa :). Import detalu z R20 do nx 7,5 - bez problemu. A teraz zróbmy eksperyment - odpalmy detal z nx'a 7,5 na R20 .... oczywiscie w natywnym formacie NX :)

DS nie odpuszcza, ds chce aby v6 zadziałało :).
Boje się R21 - obawiam sie ze to bedzie taki jeden wielki service pack. Juz nowosci w R20 są ledwo zauważalne (tak nawiasem - ktoś portafi wymienic 10 nowych rzeczy w module GSD w porównaniu do R19?)

V6 jest niestabilna? Plotki. Jest cholernie niestabilna! (wrzuce soon screena :p)
Jezeli pierwsze moje odpalenie konczy się "click ok to terminate"...i drugie...ale trzecie juz nie.
Nie wiem co sądzic - narazie nie widze przyszłości - zbyt kobyłowate, zbyt fikuśny model licencji (licencja przywiazana do usera - ło matko boska!), zbyt wolne przegladanie zasobów w bazie danych.
A moze jestem przyzwyczajony po prostu do V5 :)

edit.
V6 po poszukiwaniach modelu:

Obrazek
[...guǐ yóu xīn shēng...]

CATIAblog.pl | o V5 i V6 ...
Awatar użytkownika
JuveFan
Możesz na niego liczy

Postautor: iwanlukas » wt wrz 27, 2011 9:09 pm

Kto w automotive na dzien dzisiejszy uzywa tej rewolucyjnej synchronus technology? a moze w lotnictwie ? bo jakos nie slyszalem?

Jeszcze duzo wiosen minie zanim direct modeling bedzie mogl sie rownac z klasycznym modelowaniem opartym na historii.

Jakos nie slyszalem zeby ktos budowal modele oparte np. na powierzchanich designerskich w tej technologii.

Czekam z niecierpliwoscia kiedy Mercedes pozwoli na direct modeling w synchronus technology:) (biorac pod uwage dotychczasowa metodyke Diamlera w CATII)

Marketing i nic wiecej w wykonaniu siemens cos na zasadzie zrobienia MCdonalda z procesu konstrukcyjnego(nad zmiana zebra czesem debatuje sie" 2 dni" - zmiana postaci konstrukcyjnej trwajaca 5min w ST a trwajaca 1h w modelu z historia nie ma wplywu absolutnie na calosciowy czas projektowanej czesci(1% ?)- wymodelowanie jest to tylko ulamek czasu w procesie konstrukcyjnym).

ST jest "furtką" dla niewszkolonych uzytkownikow systemu CAD....

DS jakos nie robi szumu ze swoim Live shape - przynajmniej przestal ostatnimi czasy tak mi sie wydaje.

Kto z OEM postawi(l) na ST ??

everybody ST :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 9:34 pm przez iwanlukas, łącznie zmieniany 1 raz
iwanlukas
Dużo pomaga

Postautor: iwanlukas » wt wrz 27, 2011 9:19 pm

Juvefan czepiasz sie V6.
iwanlukas
Dużo pomaga

Poprzednia

Wróć do INNE SYSTEMY CAD/CAM/CAE/FEA